EL İŞİ PERİLERİ

Proje/Etkinlik İsmi: El İşi Perileri
Proje kolaylaştırıcısı: Nedim BUĞRAL
Yürütücü grup/öğrenciler: 5. sınıf, gönüllü katılım


Bu etkinlik beşinci sınıf öğrencilerimizin kütüphane ve proje saatinde üretildi. Öğrencilerimiz kendi istekleri ile üç kişilik bir grup oluşturdular. Birinci sınıftaki kardeşleri için bir yardım projesi yapmak istediklerini söylediler. Birlikte küçük bir toplantı yaptık ve çeşitli yardım fikirleri ürettiler. Okul kütüphanesinde bir oyuncak köşesi oluşturmanın iyi bir fikir olacağına birlikte karar verdik. Eski peluş oyuncakları toplayıp tamir etmeye karar verdiler. Ekibe birlikte isim aradık ve çeşitli seçeneklerden hoşumuza en çok  “El İşi Perileri” gitti.
İkinci hafta kütüphanede afişler hazırlayarak okuldaki herkese projemizi duyurmayı hedefledik. Tamamını öğrencilerimizin yaptığı afişi, renkli fotokopiler ile çoğalttık. Sadece afiş ile yeterli ilgiyi bulamayacağımızı düşünüp izin isteyerek sınıf küçük tanıtımlar yapmaya karar verdik.
Öğrencilerimiz tüm ilkokul ve ortaokul sınıflarında hafta boyu projelerini anlattı.
Üçüncü hafta bazı öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizpeluşoyuncaklar getirmeye başladı.’’ El İşi Perileri ‘‘ de gelen oyuncaklardan tamir edilmesi gerekenleri proje saatlerinde tamir etti. Birkaç hafta sonra oyuncak bağışı kesilince ‘‘El İşi Perileri‘‘ öğretmenler odasında minik bir gösteri yaptı kampanyalarını hatırlattı.
‘‘ El İşi Perileri ’’ topladıkları oyuncakları dönem sonunda kendilerine ayrılan stant alanında sergiledi. Projelerini hem stantlarında hem de ‘‘Kucaklaşmalar’’ sahne etkinliklerinde anlattılar.

Copyrights © 2016 Tüm hakları saklıdır. Designed by SİS
info@cagdasoncuokullari.k12.tr · 0224 232 34 00